Vannak olyan képzések, workshopok amik tökjól működnek, sőt még hasznosak is az online térben.
Ahol viszonylag sok elméleti információ van és nehéz elsőre megemészteni, ott nagyon jó, ha többször is végig tudod nézni. Így mélyülhet a tudás.
Vagy egy olyan helyzetben, mint pl egy jól felépített gyakorlós videó, ahol feltételezhető, hogy a nézőknek van valamennyi ismeretük-tudásuk a leinstruált témáról, vagy jobb esetben már voltak személyes órán, ahol az instruktor szakszerűen kijavította, egyénre szabottan, nem egy berögzült séma-dogma mentén. Pluszban még a gyakorló megfelelően ismeri az általános és a saját testfelépítését, mozgásának tartományait, ismeri a határait és azon belül dolgozik.
Ilyenkor teljesen okés egy általános jógaóra akár online is.
pro és kontra
Miért is jó egy személyes, csoportos gyakorlás?
(társadalmi részét is tekintve)
Találkozol emberekkel, barátokkal. Tudsz egy jót beszélgetni velük, teázgatni, ami máris egy olyan pluszt ad például a stresszkezelésben, amit más nem nagyon tud.
Miért nem jó ilyen szempontból a személyes megjelenés?
Az ember a modern világban folyamatosan versenyhelyzetben van. Munka, megélhetés, ésatöbbi satöbbi.
Most ha bemegy egy csoportos foglalkozásra vajon mit fog tenni?
Nyilván a szomszédot nézi, hogy hogy csinálja a gyakorlatot és őt fogja utánozni. Most itt nem csak a túltolásról van szó, hanem az esetleges anti-túltolásról is.
Mire akarok kilyukadni?
Az általam szervezett gyakorlati anatómia, oktatói továbbképzés, vagy akár egy mikrojóga workshop azért működik kevésbé jól online, mert személyre szabott információkat kapsz a saját gyakorlásodról. Tehát nagy valószínűséggel valamelyik segítő instruktor vagy én bele fog nyúlni a pózodba.
Miért jó ez neked?
A tested úgy fogja megtanulni a neki való működést, ha kap egy “helyes” mintát és ezt meg is érzed fizikailag.
Nem utolsó sorban tudsz kérdezni, ami az ilyen foglalkozásokon kötelező.
érted már, miért nem vesszük fel?